Перейти до вмісту

Новини

  • Чи мокра голова може викликати менінгіт?

    Чи мокра голова може викликати менінгіт?

    🧠 Міжнародний день боротьби з менінгітом – чудовий привід розвінчати кілька міфів. «Не ходи без шапки, бо отримаєш менінгіт!», – знайомо, правда ж? Але мокра голова чи прогулянки на холоді не мають нічого спільного з менінгітом ❌ 📌 Насправді менінгіт – це запалення оболонок головного та спинного мозку, яке викликають інфекційні збудники: віруси 🦠, бактерії,…

    Читати далі …


  • Вітаємо зі Всеукраїнським днем психолога!

    Вітаємо зі Всеукраїнським днем психолога!

    🧠 Всеукраїнський день психолога – гарна нагода подякувати тим, хто щодня допомагає іншим впоратися з емоціями, страхами та переживаннями. Щиро вітаємо наших колег з професійним святом! 💙 Дякуємо за вашу чуйність, терпіння, витримку та здатність підтримати навіть тоді, коли, здається, ніхто не розуміє. Ви поруч у найважчі моменти – і це безцінно. 📢 Друзі, не…

    Читати далі …


  • Чи можна їсти солодке, якщо у вас рак?

    Чи можна їсти солодке, якщо у вас рак?

    🤔 Існує поширений міф про те, що споживання солодощів є причиною більш стрімкого розвитку пухлини вже при наявності онкологічної хвороби. Але цей міф виник через надмірне спрощення деяких складних біологічних процесів. 📌 Ракові клітини зазвичай швидко ростуть та розмножуються, і це вимагає великої кількості енергії, тобто їм потрібно багато глюкози. 🤔 Ось де народився міф…

    Читати далі …


  • Вроджені вади серця у дітей: не ігноруйте тривожні сигнали

    Вроджені вади серця у дітей: не ігноруйте тривожні сигнали

    ❤️ Серце є одним із найважливіших органів, яке забезпечує життєдіяльність організму дитини. І будь-які порушення в його структурі чи функції потребують ретельного моніторингу та лікування. Вади серця – одні з найпоширеніших вад у дітей. Вони виникають самостійно або на тлі інших захворювань (частіше генетичних чи хромосомних). ☝️ У багатьох випадках батьки можуть запідозрити подібну патологію…

    Читати далі …


  • 🧡 Знати — означає захищати себе та своїх близьких!

    🧡 Знати — означає захищати себе та своїх близьких!

    Тестування на ВІЛ, доконтактна та постконтактна профілактика, антиретровірусне лікування — це доступно та безкоштовно для кожного в Україні! 🏥 Завдяки ініціативі Центру громадського здоров’я МОЗ України створено Інтерактивну мапу закладів охорони здоров’я, де ви зможете: ✔️ пройти тест на ВІЛ, ✔️ отримати консультацію щодо профілактики, ✔️ розпочати лікування, якщо це потрібно. 💻 Переглянути мапу можна…

    Читати далі …


  • Хвилюєтесь щодо КТ? Довіртеся професіоналам

    Хвилюєтесь щодо КТ? Довіртеся професіоналам

    🧠 Комп’ютерна томографія (КТ) – це більше, ніж просто знімок. Це шанс побачити проблему в глибині, точно поставити діагноз і вчасно допомогти. 👨‍⚕️ З 1 березня 2025 року в Долинській багатопрофільній лікарні обстеження на КТ проводить лікар-рентгенолог Корінь Назарій Андрійович. Він добре знайомий із нашими пацієнтами, адже ще з 2023 року працював у нас лікарем…

    Читати далі …


  • Комунікація державної програми протезування: інформаційна підтримка

    Комунікація державної програми протезування: інформаційна підтримка

    Протезування в Україні — безоплатне. Держава гарантує отримання якісних протезів та інших засобів реабілітації, покриває їх ремонт, заміну та обслуговування. Прагнемо допомогти кожній людині адаптуватися до нових умов та повернутися до активного соціального життя — у 2024 році держава спрямувала понад 5 мільярдів гривень на протези та інші засоби реабілітації. Так, минулого року видано більш…

    Читати далі …


  • З Міжнародним днем фахівця з лабораторної діагностики

    З Міжнародним днем фахівця з лабораторної діагностики

    💐 Щиро вітаємо наших чудових фахівців з лабораторної діагностики з професійним святом! Саме завдяки вам лікарі отримують важливі дані, без яких неможливо поставити точний діагноз 🧪 🏥 Ваша робота часто залишається за кадром, але вона надзвичайно цінна. Кожна пробірка, кожен результат аналізу – це ще один крок до здоров’я пацієнта. Дякуємо вам за уважність, точність,…

    Читати далі …


  • Онкоскринінг молочних залоз: це було важливо – і ми повторимо

    Онкоскринінг молочних залоз: це було важливо – і ми повторимо

    11 та 12 квітня в нашій лікарні проходив комплексний безоплатний онкоскринінг молочних залоз 🏥 Жінки мали змогу пройти клінічний огляд у досвідчених спеціалістів:👨‍⚕️ лікаря-онколога Максима Тура👩‍⚕️ лікаря-акушера-гінеколога Оксани Ільницької👩‍⚕️ лікаря УЗД Оксани Данилів-Гошовської За 2 дні ми оглянули 44 жінки. Ось підсумки:📌 35 пацієнткам рекомендована планова мамографія📌 5 жінок скеровано на термінову мамографію з подальшою…

    Читати далі …


  • Дякуємо за кров, що рятує життя!

    Дякуємо за кров, що рятує життя!

    🩸 10 квітня 2025 року у Долинській багатопрофільній лікарні відбувся забір донорської крові. До нас прийшло 40 небайдужих людей, які вирішили поділитися найціннішим – кров’ю, що може врятувати чиєсь життя. Кожен із вас – справжній герой ❤️ Ваша допомога надзвичайно важлива для пацієнтів, які потребують термінових переливань, операцій чи лікування важких хвороб. 🙏 Дякуємо всім,…

    Читати далі …


  • На фресці Мікеланджело виявили рак грудей

    На фресці Мікеланджело виявили рак грудей

    🖼 На фресці Мікеланджело «Потоп» дослідники помітили деформацію грудей у зображеної жінки – ознаки, що відповідають сучасним уявленням про рак молочних залоз. Це один із перших прикладів іконодіагностики – розпізнавання хвороб через мистецтво. 🎨 І хоча фреска створена ще у XVI столітті, проблема раку грудей залишається актуальною і сьогодні. Проте ми маємо те, чого не…

    Читати далі …


  • Чому довіра до лікаря – частина одужання?

    Чому довіра до лікаря – частина одужання?

    ☝️ Шановні пацієнти, ми щодня працюємо для вас – вчимося, вдосконалюємо свої навички, читаємо нові дослідження, спілкуємося з колегами, щоби надавати не просто «послугу», а якісну медичну допомогу. ❗ Та її ефективність залежить не тільки від наших старань, а й від ваших. Для цього потрібно не тільки дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, а й довіряти йому.…

    Читати далі …


  • Рентгенографія: швидко, безпечно, інформативно

    Рентгенографія: швидко, безпечно, інформативно

    Рентгенографія – це один із найшвидших і найбезпечніших методів діагностики 🏥 Він дозволяє лікарям оцінити стан органів і кісток, виявити патології та ухвалити правильне рішення щодо лікування. 📌 Чому це безпечно?Сучасні рентген-апарати використовують мінімальну дозу випромінювання, яка не завдає шкоди організму. А процедура триває лише кілька хвилин! Які діагнози допомагає виявити?✅ Пневмонію та інші захворювання…

    Читати далі …


  • 10 квітня – День донора у нашій лікарні

    10 квітня – День донора у нашій лікарні

    🩸 10 квітня 2025 року у Долинській багатопрофільній лікарні відбудеться забір донорської крові. Запрошуємо всіх охочих долучитись, адже ваша кров може врятувати життя інших. Реєструйтесь на забір у Відділенні екстреної медичної допомоги за номером телефону:📞 050-103-06-72 📌 Наші фахівці нададуть вам інформацію про кабінет і час, коли потрібно зʼявитися. Долинська багатопрофільна лікарня: партнерство заради здоров’я…

    Читати далі …


  • Синдром Дауна: час руйнувати міфи!

    Синдром Дауна: час руйнувати міфи!

    21 березня – Міжнародний день людини з синдромом Дауна 🌍 Чи знаєте ви, що це не хвороба, а генетична особливість? 🧪 Він виникає через додаткову копію 21-ї хромосоми, яка впливає на фізичний та когнітивний розвиток людини. Проте навколо цього стану існує багато міфів, які варто спростувати! 🔹 «Ці люди не здатні до навчання» – міф!Люди…

    Читати далі …


  • Чи заважають гормони завагітніти?

    Чи заважають гормони завагітніти?

    🩺 Гормони відіграють важливу роль в організмі: вони відповідають за важливі процеси, такі як обмін речовин, ріст, статеве дозрівання, а також здатність до розмноження 🤰 Гормональні порушення є поширеною причиною проблем з фертильністю у жінок. ⚕️ Безпліддя – стан, коли вагітність не настає після 12 місяців 📅 регулярних статевих стосунків без використання контрацепції. До ендокринних…

    Читати далі …


  • Слова подяки, які нас надихнули

    💬 «Шановна Діано Іванівно та її відмінна командо! Від усього серця хочу висловити Вам свою найглибшу вдячність за професійну та душевну опіку над моїми батьками. Ваша присвяченість, чуттєве ставлення і безмежна увага до кожного пацієнта справджують, що для Вас медична справа – це не просто робота, а справжній виклик і призначення. Дякую Вам за те,…

    Читати далі …


  • Щиро дякуємо партнерам з Франції за підтримку!

    Щиро дякуємо партнерам з Франції за підтримку!

    Кожен жест допомоги – це крок до якіснішої медичної допомоги для наших пацієнтів 🏥 🌟 Завдяки небайдужості та турботі французької організації «Альянс “Окситанія – Україна”», а також її представників: Ivanka Lesko, Guillaume Lopez, Margaill Jean Pierre, наша лікарня отримала обладнання для офтальмолога та дерматолога, а також лабораторні меблі, лікарські засоби, медичні вироби та витратні матеріали.…

    Читати далі …


  • Повідомлення з ЕСОЗ – тепер і у Viber

    Повідомлення з ЕСОЗ – тепер і у Viber

    📨 Повідомлення з Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ) з кодом підтвердження, номером е-рецепта або е-направлення з 20 лютого 2025 року надходитимуть в Viber. СМС при цьому залишаться як гарантований канал доставки таких повідомлень. Відповідні зміни стали можливі завдяки змінам внесеним в постанову КМУ № 411 «Деякі питання електронної системи охорони здоров’я» від 25 квітня 2018…

    Читати далі …


  • Дякуємо, що довіряєте нам найважливіші моменти!

    Дякуємо, що довіряєте нам найважливіші моменти!

    👶✨ Пологи – момент, що змінює життя. Радість, хвилювання, надія – стільки емоцій охоплює майбутню маму! Ми щасливі бути поруч у ці важливі миті й дякуємо нашим пацієнткам за довіру ❤️ Одна з них поділилася своїм досвідом народження малюка в нашому закладі 👉 💬 Не так давно (2 жовтня 2024 р.) я народжувала у нашому…

    Читати далі …


  • Астма, алергія, стрес?

    Астма, алергія, стрес?

    👩‍⚕️ Дихати вільно – це не просто комфорт, а життєва необхідність. Люди, які мають бронхіальну астму чи алергію, часто стикаються з відчуттям закладеності, подразненням дихальних шляхів та нападами кашлю. Одним із природних способів підтримати здоров’я бронхів є вдихання повітря, насиченого дрібними часточками солі. Чим це може бути корисно?✔️ Сіль сприяє зволоженню слизової оболонки✔️ Допомагає очищенню…

    Читати далі …


  • Чи існує схильність до глаукоми?

    Чи існує схильність до глаукоми?

    📅 Сьогодні, 6 березня, відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою – однією з поширених та небезпечних хвороб очей. ⚕️ Глаукома – термін, який використовується для опису захворювань очей, що включають прогресуюче пошкодження зорового нерва. З часом це викликає незворотні зміни зору через втрату нервової тканини. 🧬 Глаукому можна успадкувати через мутації генів MYOC і CYP1B1.…

    Читати далі …


  • Рак шийки матки можна попередити

    Рак шийки матки можна попередити

    🌍 4 березня відзначається Всесвітній день боротьби з вірусом папіломи людини (ВПЛ). Це гарний привід нагадати про важливість вакцинації проти нього. 👩‍⚕️ ВПЛ є основною причиною розвитку раку шийки матки, спричиняючи понад 95% випадків цього захворювання. Найефективнішим періодом для вакцинації проти ВПЛ є вік від 9 до 14 років, до початку статевого життя 👧🧑 Загалом,…

    Читати далі …


  • Центр хірургії та ортопедії: рятуємо життя разом

    Центр хірургії та ортопедії: рятуємо життя разом

    🏥 У нашому Центрі хірургії та ортопедії щодня творяться маленькі й великі дива. Тут кожен фахівець – це не просто професіонал, а частина потужної команди, яка працює як єдиний організм задля здоров’я та життя пацієнтів. 🤝 Злагоджена робота хірургів, ортопедів, анестезіологів, медичних сестер і всіх, хто залишається за лаштунками операційної, – це історія про взаємопідтримку,…

    Читати далі …


  • Як відновитися після травми голови та шиї?

    Як відновитися після травми голови та шиї?

    Наслідки травми голови 🤕 та шиї можуть бути надзвичайно різними – від болю і постійного відчуття втоми до випадіння функцій певних частин тіла, сенсорних систем чи судомних нападів. Тож процес відновлення залежить від того, які ділянки постраждали найбільше та наскільки серйозним було ушкодження. Медикаменти 💊 використовують для зняття больового синдрому, нормалізації тонусу спазмованих м’язів, пригнічення…

    Читати далі …